Направија огромна сметка во ресторанот, а потоа побегнаа! Сопственикот одлучи да се пресмета со нив на интересен начин

4 јануари, 20190
Capture

Да бидам искрен, не станува збор за парите, туку за принципот.

Група млади луѓе во ресторан во англискиот Девон направија сметка од 225 фунти, но наместо да платат, одлучија да избегаат.

Сепак, надзорната камера ги снимила, а сопственикот на ресторанот, Роб Брадик, ги објави нивните фотографии и видеото на Facebook.

Група од три момчиња и три девојчиња уживаа во храната и алкохолните пијалоци во бистрото на плажата пред да избегаат, рече тој. На социјалните мрежи ги потсети дека „заборавиле“ да платат.

Morning,need a bit of Help.Six young people (3 male,3 female aged mid 20’s) booked a table at the Pier House last…

Gepostet von Rob Braddick am Sonntag, 30. Dezember 2018

Неговата објава предизвика големо внимание, а Роб вели дека не очекувал таква реакција. Имено, многумина сакаат да му помогнат да ги фати крадците, а тој на крајот дури се облече во суперхеројски костим – Reg Trotter од популарните „Fools“.

Gepostet von Rob Braddick am Dienstag, 1. Januar 2019

Роб исто така вели дека ова е прв пат во седум години да мора да се справи со таква ситуација.

“Да бидам искрен, не станува збор за пари, туку за принцип”, рече тој.

– Покрај тоа што го вознемирија персоналот, луѓето мора да разберат дека не можат да се извлекуваат со такво однесување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber