Банана пунџа: До елегантна фризура за само неколку минути

29 јануари, 20190
pundza

Фризура која го освои Pinterest

„Banana bun“ – не, не станува збор за кулинарски деликатес или нова верзија на леб од банана. Банана пунџата стана неизбежна фризура која се почесто можеме да ја видиме на страниците на Pinterest.

Што се однесува до името на фризурата, бананата како дел од името се однесува на благо заоблената форма на јазолот што се разликува од традиционалниот облик на пунџата.

Алтернативно, исто така може да се однесува на фактот дека при обликувањето, косата се витка како француска пунџа, пред да ја зацврстите во ниска опуштена пунџа со нејасна форма на банана. Самиот изглед дава впечаток на француска ноншалантност, како елеганцијата да ви оди од рака, дури и кога нема да вложите многу напор.

Како да ја обликувате фризурата „Banana bun“ погледнете во видеото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber