Ѕвездата во акција

29 јануари, 20190
leo 2

Режисерот Quentin Tarantino објави дека премиерата на неговиот нов филм “Once upon a time… in Hollywood” ќе се одржи во средината на оваа година. Покрај Леонардо Ди Каприо и Бред Пит, во филмот ќе играат и Марго Роби, Берт Рејнолдс, Тим Рот, Мајкл Мадсен, Курт Расел и легендарниот Ал Пачино.

https://www.instagram.com/p/Bln7FxNAANN/?utm_source=ig_embed

Во филмот во кој се зборува за сектата Чарли Менсон и убиството на филмската ѕвезда Шарон Тејт, Ди Каприо е во улога  на поранешната ѕвезда од западната серија, а Пит е неговиот двојник.

Дејството на филмот се одвива во 1969. година, а како Бред, Лео, Паичино и Маргот изгледаат во тоа време може да се види на фотографиите од сетот кои се појавија на социјалните мрежи …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber