Бесплатен трик за совршена кадрава коса

8 февруари, 20190
kosa

Потребно ви е само малку трпение!

За идеална кадрава коса, уредите за обликување не се од големо значење, туку методот за сушење на косата. Еден од поновите начини за природно сушење на кадравата коса, што не ја оштетува дополнително, се нарекува plopping и е многу популарен меѓу девојките со кадрава коса низ целиот свет.

Единственото нешто што ви треба е памучна маица. Всушност, наместо сушење и виткање на косата во пешкир, се што треба да направите е да го исцедите вишокот вода со вашите раце и потоа да ја завиткате косата во памучна маица.

Постојат неколку едноставни начини кои ќе ви овозможат поретко да ја миете косата.

Ако користите масла или серуми, би било идеално ако ги нанесете пред да ја завиткате косата во маицата. За најдобри резултати, оставете ја вашата коса врзана во текот на ноќта.

Деталната постапка за plopping методот, можете да ја погледнете во видеото подолу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber