Непознати тинејџери од Лос Анџелес се новите лица на Louis Vuitton

7 февруари, 20190
sdswq

Враќање на ретро стилот

Уличната мода се повеќе се интегрира во висока мода, па затоа не е изненадување што новата кампања на брендот Louis Vuitton е снимена во индустриска зона во Лос Анџелес.

За новото видео кое е дел од кампањата пролет / лето 2019. година, креативниот режисер Virgil Abloh одбра обични тинејџери наместо професионални модели. Во видеото тие носат кошули и патики Louis Vuitton. Краткиот филм го сними колумбискиот фотограф, Julian Klincewicz, кој претходно работел со Gosh Rubchinskiyim, Raf Simons и Kanye West.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber