Целиот свет е театар…

30 јануари, 20190
megan 0

Војвотката од Сасекс ќе се врати на своите актерските корени во претстојниот ангажман.

Идната мајка на 30. јануари ќе го посети Националниот театар во Лондон , кој од неодамна е под нејзино покровителство. Според дворецот Кенсингтон, посетата на поранешната актерка ќе и овозможи  “да ја истражува работата на организацијата” пред состанокот со „талентираните тимови и учесници кои работат зад сцената“.

Учествувањето во службените должности на кралското семејство, исто така, на Меган ќе и овозможи  повторно да влезе во светот на актерството, бидејќи наводно ќе се приклучи на предавањето на актерската работилница со членовите на Pericles.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber