„Чудо“ против стрии од Lush

27 август, 20190
therapy

Путерот за масажа Therapy е веќе подолго време на полиците во Lush, но во моментов ужива нов пораст на популарност. Содржи органски масла од лаванда, портокал, нероли и смирувачки шеа путер, кои ја хранат сувата и оштетена кожа.

„Достапната плочка стана еден вид култен производ во светот на убавината – и се покажа како посебен хит за бремените жени кои сакаат да се ослободат од стриите“.

Стриите се формираат кога кожата ја губи својата еластичност по нагло истегнување на кожата. Путерот Therapy се грижи за хидратација на кожата и ја подобрува текстурата со што помага да исчезнат стриите. Не само што ќе ја омекне кожата, туку и маслата што традиционално се користат во ароматерапијата ќе го „опуштат вашиот ум“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber