Чудотворен напиток од само две состојки: Зошто треба да пиеме вода со ѓумбир и бибер

11 јануари, 20190
gj

Овој напиток ги решава проблемите како иритирачка кашлица, исфрлање на секретот од белите дробови, а особено им се препорачува на пушачите!

Ѓумбирот, како главен чувар на здравјето, пронајде одличен сојузник – бибер во зрна!

Оваа комбинација е природен лек за сите кои имаат секрет во градите и страдаат од иритирачка кашлица. Витамините и силниот вкус на овој напиток ќе направат  да го исфрлите секретот од градите за неколку дена. Ставете две чаши вода во ѓезве, а потоа додадете до 8 парчиња ѓумбир и 1 лажичка бибер. Покријте го ѓезвето и оставете го напитокот да се вари 5 – 7 минути.  Промешајте го готовиот напиток, исцедете и засладете го со лажичка мед. За побрзо да делува пијте 3 – 4 чаши дневно.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber