Дали Maisie Williams случајно ја откри судбината на нејзиниот лик на крајот во серијата „Game Of Thrones“?

2 април, 20190
arija

Ќе преживее ли Arya?

Maisie Williams неодамна за списанието „S“ откри е да се каже збогум на ликот кој ја прослави. Актерката го толкува ликот Arya Stark во популарната серија Game of Thrones .

https://www.instagram.com/p/Bt1n1LpAaZs/?utm_source=ig_embed

За крајот на серијата, таа рече: “Целата сезона беше навистина, навистина емотивна. Кога дојдов да ја снимам мојата последна сцена, гледав како многу луѓе кои ги снимаат нивните последни сцени, видов солзи, ги слушав говорите … Беше навистина прекрасен ден и навистина одлична завршна сцена за мене. Беше вистинско време да се збогуваме од Arya.“

View this post on Instagram

thankyou @jamesjeanart for letting us into your world

A post shared by Maisie Williams (@maisie_williams) on

Многу обожаватели изјавата на актерката ја протолкуваа како потврда дека нејзиниот лик, Arya Stark, ќе умре на крајот на сезоната и дека последната епизода за Arya би значела фатален крај. Дали е тоа навистина точно или се само шпекулации, останува да откриеме.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber