Дали на Kylie Jenner и се заканува забрана за новата линија за нега на кожата?

15 јануари, 20190
kajli 0

Kylie Skin by Kylie Jenner можеби нема да го види светлото на денот

Kylie Cosmetics, козметичката компанија на ријалити ѕвездата Kylie Jenner и помогна да го заслужи прво место на Форбс листата на најбогатите „self-made“ жени, но изгледа дека нејзината линија за нега на тело нема да биде толку плодна.

Kylie во октомври 2018. година поднесе барање за трговската марка „Kylie Skin“ од Kylie Jenner за нова линија на пилинг, хидратантни креми, тонери, средства за чистење на кожата и други производи, но таа доби одлука за повлекување од патентната канцеларија и американските трговски марки.

Канцеларијата, наводно, ја доведува во прашање ексклузивната употреба на зборот „skin“ во насловот на линијата и ја замолиле да направи промени во нејзината апликација и повторно да ја поднесе .

На Кајли и е дадено време да ја смени апликацијата за заштитниот знак, но ако тоа не го направи на начинот на кој канцеларијата за патенти и заштитени трговски марки го сметаат за соодветен, нејзината апликација ќе биде целосно отфрлена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber