Денес е една од најголемите музички ѕвезди: Поради говорната маана и фризурата секојдневно бил цел на злоставување!

28 март, 20190
ed

Ed Sheeran (28), едно од најголемите имиња на светската музичка сцена, откри дека бил малтретиран во училиште. Тогаш бил низок, имал портокалова коса, носел очила, а неговите врсници често го провоцирале.

View this post on Instagram

Glenn, Lowden and me 📸 @zakarywalters

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos) on

Sheeran смета дека токму оваа разлика му донела успех и дека луѓето го паметат само затоа што е чуден и поразличен.

Некогаш плачев кога си доаѓав од училиште. Мразев да одам во основно училиште. Кога почнав во средно и почнав да свирам гитара во бенд, добив самодоверба и бев посреќен затоа што направив нешто во што бев многу добар “, рече музичарот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber