Eva Longoria го откри рецептот од нејзиниот омилен оброк

26 февруари, 20190
eva

Едноставност пред сѐ.

Познатата актерка и мајка на осуммесечното момче, Сантијаго Енрике, стоеше подготвена пред камерите, за со рекламата за еден млечен намаз, на забавен начин, да го привлече вниманието кон тоа како секој од нас може да се најде во двоумење при изборот помеѓу здрави и оние помалку здрави, но вкусни јадења. Но, како што вели Ева Лонгорија Бастон, тајната како и секогаш е во рамнотежата помеѓу здравото и омиленото.

Тестенини со зеленчук

Состојки:

  • 200гр шпагети
  • 1 зелена пиперка
  • 1 домат
  • 1 модар патлиџан
  • 1 туна во конзерва
  • маслиново масло
  • лимонов сок
  • вински оцет
  • свеж босилек
  • сол

Подготовка:

Сварете ги шпагетите според упатството. Ва загреана тава, со малку маслиново масло, пропржете ги парчињата модар патлиџан. Во еден сад убаво измешајте ги пиперките кои се исецкани на коцки, сецканиот домат и туната со малку маслиново масло, вински оцет и сок од лимон. Исцедете ги сварените тестенини и сервирајте ги со додавање на зеленчукот, туната и модрите патлиџани. Украсете со свежи листови босилек кои ќе ви дадат посебен вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber