Девојка виси од осми спрат во долна облека: Станот во пламен, луѓето во паника!

26 февруари, 20190
s

На крајот, жената успеаjа да ја спасат пожарникарите кои ја повлекоа во станот.

Очајната млада Кинезкиња висеше од осмиот кат на зградата, држејќи се на работ од прозорецот за да избега од огнот што го зафати нејзиниот стан.

Пожарот се случил на 19. февруари наутро во Далиан, крајбрежен град во провинцијата Лјаонинг, а жената на крајот успеале да ја спасат пожарникарите.

На местото на настанот можеше  да се види како една жена облечена во долна облека виси од зградата, држејќи се со последните сили за да ја избегне смртта, додека од нејзиниот стан се ширеше густ чад.

Изгледа дека ѝ помогнала рамката од прозорот од станот под неа каде што можела да ги потпре нозете. Поддршка и дадоа и луѓето од улицата кои ѝ извикуваа да се држи, а на крајот и дадоа аплауз кога пожарникарите ја повлекоа во станот.

https://www.youtube.com/watch?v=a77Hz2lFMK4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber