Gaga e обвинета за плагијат, фановите се огорчени

13 август, 20190
gaga

Музичкиот аматер Steve Ronsen ја тужи пејачката и актерка Lady Gagа за плагијат на песната „Shallow“ и бара мултимилионски надомест, пренесува Cosmopolitan.

https://www.instagram.com/p/BvkBtd_ptvX/?utm_source=ig_embed

Песната за која тој тврди дека е идентична со нејзината, се вика „Allmost“ и се наоѓа на неговиот SoundCloud веќе седум години.

https://www.youtube.com/watch?v=9yXIb0yNZfU

Песната на Ronsen имаше само 300 прегледи пред тужбата, а сега има скоро 570.020 преслушувања, од кои повеќето кликови беа од лутите обожаватели на Gaga.

Двата тима ангажираа професионалци кои ги анализираа песните и дојдоа до заклучок дека не станува збор за исти песни, туку три исти ноти кои се повторуваат, што не мора да значи дека песната е украдена.

Проценете самите кој е во право …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber