Хип Хоп индустријата го доби својот прв милијардер!

4 јуни, 20190
Capture

Форбс објави дека Џеј Зи, односно Шон Картер, е првиот милијардер во историјата на хип хош индустријата.

Богатството на раперот, се разбира, не доаѓа само од музиката, туку од вистинската бизнис империја која вклучува алкохолни пијалаци, уметнички дела и недвижен имот.

Џеј Зи исто така поседува извонредни технолошки компании, како што е Uber.

Својата кариера ја започна како дилер на дрога, за да потоа се сврти кон рапот и го издаде својот прв албум во 1996. година. Тој има 14 албуми кои беа на првото место на топ листите и има освоено 22 Греми награди.

Па, да прославиме – има 99 проблеми, но овој не е меѓу нив!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber