Инјекција на брадавици – нов тренд во пластичната хирургија

18 февруари, 20190
кк

За сè е виновна Kendall Jenner.

Ако можеме да процениме од Instagram, пластичните хирурзи имаат полни раце работа, а новиот тренд во пластичната хирургија е – зголемување на брадавиците.

Се чини дека во последните шест месеци главната побарувачка на жените се – истакнати брадавици. Ова покажува дека жените повеќе не сакаат големи гради, туку сакаат природни гради со истакнати брадавици. Главен виновник за овој тренд е Кендал Џенер, која не ги крие истакнатите брадавици, туку честопати гордо ги истакнува.

View this post on Instagram

oops

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Иако секогаш сме за слободата на градите, се прашуваме дали е навистина вредно ова да се помине – да, рутински, но сепак добиваме инјекции во брадавицата – постапка, за ефект што трае најмногу 5-6 месеци. Филтрите кои се ставаат во брадавиците не се разликуваат многу од оние што се ставаат во усните, а на оваа постапка најчесто се одлучуваат жените во дваесеттите години. Иако постапката не е ризична, таа не може да се примени кај  бремените жени и доилки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber