Jennifer Lopez ја отвори вратата од својот нов луксузен дом

19 февруари, 20190
њ

Латино дивата Џенифер Лопез и нејзиното момче, поранешниот бејзбол играч, Алекс Родригез, купија нова вила во Малибу вредна 6,6 милиони долари, пренесува Daily Mail.

Имено, вилата некогаш била во сопственост на актерот и комичар Џереми Пивен, а Џенифер одлучила да ја додаде на нејзината имотна листа откако две години била на пазарот. Станува збор за куќа на плажа, која се протега на 4.404 квадратни метри и три спрата, има четири спални соби, џакузи на тераса, кујна и дневна соба со нереални погледи на брегот, сауна, голема бања и walk in ормар. Почетната цена била 10,5 милиони долари, а за само две години цената драстично паднала, па Џенифер одлучи да ја купи. Латино дивата веќе поседува пентхаус во Њујорк во вредност од неколку милиони долари и вила во Бел Ер во вредност од околу 40 милиони долари, а новата куќа во Малибу ќе и служи како викендичка.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од нејзиниот нов дом:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber