Како да ги вклопите неонските бои во секојдневна комбинација?

14 февруари, 20190
неон

Неонските бои сигурно ги видовте на сите тренд листи за претстојната пролет, но исто така веројатно се прашувавте како неонските бои се вклопуваат во секојдневниот живот. Доколку сте доволно храбри, ќе ги носите од глава до пети како Кајли Џенер, која нѐ восхити со портокаловата боја од глава до пети.

За сите нас кои сепак не планираме да носиме неонски бои од глава до пети, постојат едноставни и ефективни начини да станат дел од секојдневните комбинации на облека. Одличен избор се  ташните, чевлите и очилата за сонце во неонски бои, а најсуптилната варијанта се зелените нокти кои ги обожаваат трендсетерките.

View this post on Instagram

waiting for my baby to wake up like.. 🧡

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

https://www.instagram.com/p/BphceqrjwZj/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Sporty spice 🏓

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber