Комбинации во кои полесно ќе ги преживеете последните зимски денови

14 февруари, 20190
ххх

Веројатно на сите ни е доста од зимата, студот и слоевита облека, мрачните и темни тонови, и едвај чекаме да дојдат пролетта и лелеавите фустани. За среќа, постојат начини во зимските комбинации да се почувствувате како да е пролет и токму тоа е она што го прават сите трендлетери во изминатите недели.

Заменете ги темните тонови со нежни пастелни нијанси или разбијте ја монотонијата со неонски детали, одберете зимски парчиња со цветен дизајн или одлучете се за пролетната боја на сезоната – беж и надополнете со разиграна марама.

View this post on Instagram

Got (soy) milk?

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

https://www.instagram.com/p/BtiZOshl8HN/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Before the perm 🙃

A post shared by Courtney Trop (@alwaysjudging) on

View this post on Instagram

Yesterday at @collinastrada shot by @garconjon

A post shared by Reese Blutstein (@double3xposure) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber