Како да се ослободите од опуштената кожа после губење на килограмите?

28 август, 20190
к

Ако изгубите вишок килограми, вашата нова форма на тело ќе ве прави среќни долго време. Освен ако погледот не ви го расипува лабавата, свисната кожа. Што да направите за да биде цврста и затегната?

1. Килограмите никогаш не треба да се губат брзо

Пребрзото губење на тежината неизбежно доведува до опаѓање на кожата. Планот за слабеење мора да има избалансирана цел – максималното губење на тежината во текот на неделата не треба да надминува еден килограм. Ова не само што е поздраво за кожата, туку и ветува подолги резултати.

2. Секојдневно нанесувајте крема на кожата

За време на диетата, телото се намалува, а кожата мора да ја задржи својата еластичност. Кремите се одличен сојузник за вас. Нанесувајте подебел слој секоја вечер пред спиење.

3. Пилинг

Неделниот пилинг на телото ќе помогне да се отстранат мртвите клетки на кожата и да се одржи здравјето на кожата.

4. Во текот на денот затегнувајте ги стомачните мускули

Додека возите автомобил, седите во канцеларија, чекате во ред … Соберете и опуштате ги стомачните мускули. Затегнете, задржете ја напнатоста една минута, а потоа опуштете се.

5. Пијте многу вода

Кожата мора да има доволно влага. Плус, ќе ги отстраните токсините од телото со вода – а вашата кожа ќе има поздрав изглед.

6. Вежбајте со тегови

Вежбањето е клучно. Ако вашиот план за слабеење вклучува само исхрана, не ги запоставувајте мускулите бидејќи тие ќе ја задржат кожата цврста.

7. Масажа

Масажата ја одржува и ја враќа еластичноста на кожата. Ќе се  опуштите вие, но не и вашата кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber