Како и стои ретро фризурата на Ким Кардашијан?

1 февруари, 20190
ким 3

Нова недела = нова промена на фризура во семејството Кардашијан.

Ако мора да издвоиме една од причините зошто му се восхитуваме на кланот Kardashian-Jenner, тоа сигурно би биле неочекуваните промени во фризурата за кои сведочиме речиси секојдневно. Од Кајли, која речиси секоја недела ги изненадува фановите со нова боја на коса, до Ким, која балансира меѓу природната темно кафеава и платинеста коса, а токму таа нè изненади со нова промена на фризурата.

Овој пат Ким Кардашијан одлучи дека е време за рамни шишки и тоа за новата кампања на нејзиниот бренд KKW Beauty по повод Денот на вљубените. Мораме да признаеме дека со оваа ретро фризура совршено наликува на Cher и се надеваме дека почесто ќе ја гледаме во ова издание.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber