Keanu Reeves и Carrie-Anne Moss повторно ќе глумат во Matrix!

22 август, 20190
neo

 Neo се враќа!

Денес беше објавено дека во 2020. година ќе започне снимањето на четвртиот филм од сагата „Matrix“. Агенцијата Associated Press пренесува дека актерите кои ги играа главните ликови во претходните филмови – Keanu Reeves и Carrie-Anne Moss – повторно ќе се појават во продолжението.

Деталите за продолжението се чуваат во тајност. Судејќи според најавата за враќањето на актерот, во филмот ќе се појават ликовите Neo и Trinity, но сè уште не е јасно кој ќе ја игра улогата на Morpheus, во претходните делови одиграна од Lawrence Fishburne. Според новинарот Justin KrollWarner Bros можеби ќе биде младата верзија на Morpheus, што може да алудира дека четвртиот дел на Matrix ќе се случува во временска рамка.

Режисер и сценарист на филмот ќе биде Lana Wachowski, која беше коавтор на првите три дела со Lilly Wachowski. Во тоа време, режисерите беа познати како Larry и Andy, а со текот на годините откако се сними последното продолжение, двете претрпеа сексуална транзиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber