Kim Kardashian ги збуни модните експерти: Истата комбинација за црква и за парискиот Hermes

26 март, 20190
kim

Ако е доволно добрa за посета на познатата модна куќа, зошто истата комбинација не би била соодветна за посета на црква? По оваа идеја се водеше најпознатата ријалити ѕвезда и успешна деловна жена Kim Kardashian.

Најпопуларниот член на кланот Kardashian во неделата се појави на миса во црква во Њујорк, во впечатлив аутфит од змиска кожа.

Широка јакна и панталони во сиво-бела боја во комбинација со зашилени чизми од истата змиска кожа (бренд – Yeezy, цена од 575 евра) и бела ташна.

https://www.instagram.com/p/BvbyToYnS4a/?utm_source=ig_embed

За помалку од 24 часа подоцна, сопругата на Kanye West e фотографирана во истата комбинација во Париз, во посета на модната куќа Hermes.

Истиот храбар аутфит на Ким Кардашиан доби контроверзни критики од модните експерти: змискиот принт во „Божјиот дом“ наиде на критики, додека истата комбинација во “модната куќа” ги собра највисоките оценки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber