Кои се најдобрите фризури за тенка коса?

11 јули, 20190
еее

Спас за тенкото влакно

Кога имате тенка коса, понекогаш е тешко да најдете фризура која најмногу ќе одговара на структурата на вашата коса. Неопходно е да се најде фризура која не ја нагласува тенката коса, правејќи го изгледот на скалпот да изгледа уште поретко.

Dimitri Giannetos, фризерка која работи со Camila Cabello и Emily Ratajkowski и фризерката Jennifer MacDougall, открија точно кои фризури најдобро се вклопуваат на вашата структура на коса, ако страдате од тенка коса, ние пронајдовме примери од Instagram кои најдобро ќе ви покажат што да го замолите следниот пат вашиот фризер или фризерка.

Омбре боб

Долги шишки

View this post on Instagram

oh hey there..

A post shared by Tatiana Elizabeth Price (@tatianaelizabethh) on

Пикси фризура

Лоб фризура

Голема пунџа

Неуредна плетенка

Низок реп

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber