Кој сè се појави во првите редови на Модната недела во Милано?

26 февруари, 20190
55

Комбинации на облека кои ја обележаа Модната недела во Милано

Модната недела во Милано веќе неколку сезони не е она што беше порано, италијанската елеганција и гламур се заменети со неуспешни обиди да и се приближат на помладата публика, а ова особено важи за оваа сезона. Иако Даниел Ли нè воодушеви со својот префинет минимализам во својата прва колекција за брендот Ботега Венета, остатокот од колекцијата нѐ остави рамнодушни, а слична беше ситуацијата и во првите редови на ревиите на најголемите брендови.

Се чини дека во Милано никогаш не сме виделе помалку познати личности, но неколку ѕвезди успеаја да не освојат со нивните комбинации на облека. Saoirse Ronan и St.Vincentzablistale Gucci ревијата, Poppy Delevingne и Mia Goth нè воодушевија со нивните мали црни фустани ревијата на Prada, додека Chiara Ferragni ни покажа како се носат модерните бициклистички хеланки, а Naomi Watts и Rosamund Pike  беа олицетворение на елеганцијата во парчиња на Giorgio Armani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber