Kylie Jenner наскоро ќе го објави новиот beauty производ кој веќе се најде на метата на критики

28 јануари, 20190
кајли

За кој производ станува збор?

Од областа на убавината, пристигна веста дека Кајли Џенер ќе издаде нов производ наречен Kylash кој ќе биде во линијата за шминка на Kylie Cosmetics.

Интересен е фактот дека брендот за убавина Colourpop, кој ги произведува Seed Beauty – истата компанија која ги произведува Kylie Cosmetics и KKW Beauty – токму оваа недела го најави лансирањето на својата прва маскара. Маскарата во вредност од 8 долари со име BFF доаѓа во седум нијанси, од црна до жолта. Имено, некои обожаватели сугерираа стапчето и формулата да изгледаат исто како маскарата која што Ким Кардашијан ја објави за KKW Beauty минатиот месец. Сепак, и KKW и Kylie Cosmetics веќе долго време инсистираат на тоа дека нивните формули да се разликуваат од евтините производи на Colourpop, иако се произведуваат во истата лабораторија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber