Maлку да не претера? Нов фотошоп скандал на Ким Кардашијан!

19 март, 20190
kim

Се зборува дека познатата старлета им плаќа на папараците за да користат фотошоп…

Иако старлетата Ким Кардашијан Вест во последно време се обидува да се зближи со публиката и објавува фотографии без шминка, на кои се гледа нејзината кожна болест – псоријаза,  неколкумина други ја обвинија за нов фотошоп скандал. Овој пат  ја обвинија дека им плаќа на папараците за да користат фотошоп на нејзините фотографии, а еден Instagram профил како доказ  објави фотографии со кои направи споредба со фотографиите од папараците и оние кои ги фотографирала една обожавателка.

https://www.instagram.com/p/BuonqX9lUQa/?utm_source=ig_embed

Сигурен извор за InStyle откри дека славните личности многу често имаат целосна контрола врз објавите на папараците и дека сами одбираат кои ќе бидат објавени, а кои не, и колку ќе се ретушираат.

Инаку, Ким не е единствената од ова контроверзно семејство која е обвинета за фотошоп. Нејзината сестра Клои често е целта на критики за преголемо уредување на фотографиите, за кои многумина велат дека често се исфотошопирани до непрепознатливост.

https://www.instagram.com/p/BujllQZlcHV/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_script
https://www.instagram.com/p/BvAFGuXlrDT/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_script

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber