Мет Гала: Сестрите Кардашијан не беа во полн состав, а еве и зошто

9 мај, 20190
k

Мет Гала забавата ги собира најголемите имиња на модната, филмската и музичката индустрија, а кој ќе се најде на импресивната листа на гости, одлучува главната уредничка на американското издание на списанието „Vouge“  Ана Винтур, коja е одговорнa за овој престижен настан од 1995. година.

Овогодинешната забава ја обележаа сестрите од кланот Кардашијан/Џенер: Ким, Кајли и Кендал. Тие носеа импресивни креации за кои не престанува да се зборува, но сите забележаа дека Клои и Кортни Кардашијан не се појавија на забавата.

Како што пренесуваат странските медиуми, причината е тоа што Ана Винтор не ги поканила! Тие наведуваат дека Клои не е доволно позната да биде на официјалната листа за овој гала настан, а Кортни се солидаризираше со нејзината сестра.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber