Вака ќе се вика новиот член на кралското семејство! Хари и Меган со гордост го објавија името на својот син – ова никој не го очекуваше!

9 мај, 20190
меган

Меган Маркл и принцот Хари вчера со гордост го претставија новородениот син на јавноста, а познато е и името на кралското бебе.

Во официјалното соопштение, покрај фотографијата на кралското семејство со бебето, се вели дека војводата и војвотката од Сасекс наследникот го нарекле Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор.

Покрај тоа, во соопштението, се наведува дека вчера на приемот кралицата го запознала својот правнук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber