Непрепознатлива: Вака изгледала Lady Gaga кога била девојче!

6 февруари, 20190
lady

Фановите воодушевени.

Една од најголемите музички поп-ѕвезди во светот, Lady GaGa, е препознатлива по нејзиниот ексцентричен стил, облекување, како и музичкото изразување, но таа некогаш изгледала сосема поинаку.

На социјалната мрежа Instagram, се појавија фотографии на кои се гледа како Gaga изгледала како девојка, и тоа во бел фустан и вел на главата.

https://www.instagram.com/p/XS80yOPHka/?utm_source=ig_embed

Овие фотографии ги воодушевија обожавателите на светската ѕвезда, а таа од мала била под светлината на рефлекторите, бидејќи глумела во многу училишни претстави, односно мјузикли.

Таа неодамна ја воодушеви публиката кога на концертот во Лас Вегас пееше со специјалниот гостин, актерот Бредли Купер, со кого глумеше во филмот „The Star Is Born“. За ова филмско деби  таа е номинирана за Оскар, а го освои Златниот глобус за најдобра музичка изведба -„Shallow“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber