Penélope Cruz на 45 години игледа како божица

4 септември, 20190
P

Филмскиот фестивал во Венеција го собра актерскиот крем, а на црвениот тепих поминуваа прекрасни актерки во фустаните на најдобрите светски дизајнери. Посебно внимание деновиве привлече убавата Penélope Cruz, која на 45 годинишна возраст изгледа дупло помлада. Убавата шпањолка прошета по црвениот тепих на венецијанската Мостра во два фустани „Ralph&Russo“ и им го одзема здивот на сите што ја гледаа.

Penélope привлече посебно внимание во белиот прекрасен фустан, која многу изгледаше на венчаница. Таа го зачини својот изглед со црвен кармин што ја направи совршена.

Во плавото кратко фустанче, актерката личеше на Audrey Hepburn, а црвениот тепих го прошета во сребрени сандали кои одлично одговараат на комбинацијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber