Пет 100% природни брендови на шминка кои мора да ги знаете

21 јануари, 20190
natural1-790x395

Време е да ги пробате овие одлични природни производи.

Кога за прв пат се појавија производи кои беа промовирани како целосно природни, сите ние љубопитно ги испробавме новите beauty производи само за да останеме разочарани, дали поради сомнителните лабараториски формули или лажниот маркетинг на козметиката која воопшто не е природна.

За среќа, во 2019 година можеме со сигурност да кажеме дека има 100% природна козметика, што е достојна замена за производите на гигантската индустрија за убавина.

А откако еднаш ќе се префрлите на природна козметика, вашата кожа ќе ви биде благодарна до крајот на вашиот живот.

Избравме пет од најпопуларните и најдобрите брендови на природна и органска шминка за вас, а ако оваа листа ве инспирира на размислување, не заборавајте да ги посетите страниците на PETA и Leaping Bunny што ќе ви ги дадат сите брендови што се навистина природни и не ги тестираат своите производи на животни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber