Ви здосадија чизмите? Откриваме како патиките да ги вклопите во зимската гардероба

21 јануари, 20190
tenisic1-790x395

Дали има некоја комбинација во која патиките не функционираат?

Деновите кога патиките беа резервирани исклучиво за теретани и атлетски патеки, се далчно минато, во последниве години ги гледаме во комбинација со фустани и одела, а трендсетерките секојдневно ни докажуваат дека можеме да ги носиме и во зимските месеци!

Без разлика дали ќе изберете класични бели патики или популарни преголеми патики, речиси нема комбинација со која можете да направите грешка.

Oversized џемпер, класични сини фармерки и патики, комбинација која секогаш ќе функционира, а патиките изгледаат одлично во комбинација со карирани џемпери и  teddy капути, а  патиките со интензивни бои се одличен начин да се разбудат неутрални монохроматски модни комбинации.

Погледнете како уште трендсетерките ги носат патиките оваа зима.

View this post on Instagram

🕊🕊🕊

A post shared by Annemiek Kessels (@modedamour) on

https://www.instagram.com/p/BrSAcnXF9Cx/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Chill day

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber