Полусестрата на војводката Меган: Апсурдно е да се жали некој кој троши милиони

28 октомври, 20190
meghan

Откако стана дел од кралското семејство, Меган Маркл се соочи со бројни предизвици. Војвотката од Сасекс пред неколку дена си ја отвори душата  и зборуваше јавно за тоа колку е тешко за неа да се справи со сите потешкотии во кралскиот живот. Многумина не сочувствуваа со неа, а меѓу нив очекувано се најде и нејзината сестра Саманта Маркл.

„Додека зборуваше за тоа како никој не ја прашал како се чувствува, си помислев колку е контрадикторна. Дали ти го праша нашиот татко како е откако доживеа два срцеви удари, рече 54-годишната Саманта за „Inside Edition“ и додаде дека нејзината сестра нема право да се жали.

– Таа знаеше што ја чека и во што влегува. Го доби она што го сакаше, а сега нека се справи со последиците. Мислам дека е апсурдно да се жали некој кој троши милиони на приватни летови. Како некој што има милиони воопшто смее да се пожали –  се прашуваше Саманта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris