Практично и брзо: Совршено решение за сите оние кои ги мрзи да ја отстрануваат шминката

23 јануари, 20190
ThinkstockPhotos-618976016-900x500

Кога ќе го пробате производот на брендот Face Halo, повеќе нема да користите туфери за да ја отстраните шминката.

View this post on Instagram

Do you have PRO, Original, or both? Comment below…

A post shared by Face Halo (@facehalo) on

Оваа еколошка алтернатива, направена од специјално дизајниран микрофибер, нежно ја отстранува целата шминка, од сите делови на лицето, само со помош на вода.

View this post on Instagram

Makeup wipes are so 2009. 💁 #10yearchallenge

A post shared by Face Halo (@facehalo) on

Постојат три крпички во пакетот, а секоја може да се измие 200 пати пред да стане неупотреблива.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber