Разиграни и секси: Пердувите, неизбежни модни детали за оваа сезона

23 јануари, 20190
gettyimages-1059768022-1024x1024-900x500

Пердувите се единствениот моден детаљ кој ја прави секоја модна комбинација гламурозна, фантастична и невообичаена.

Претходно беа резервирани само за ѕвездите од златните времиња на Холивуд и по некоја актерката на црвениот тепих, денес нема причина да не носите пердуви секој ден, по цел ден.

Тие се деликатни и впечатливи, а на секоја модна комбинација и дава лелеавост, а помалку и театралност.

Оваа година, тие се присутни во колекциите на големите дизајнерски имиња, но и на уличната облека.

Совршено изгледаат на сакоа, како и на краток коктел, но исто така и на дол фустан, и совршени се за маици, блузи, јакни.

Се препорачува да носите поедноставни модни парчиња со пердувите, а ако ги сакате само како детаљ, ви се нуди одличен избор.

Се наоѓаат на брошеви, обетки, ташни, па дури и на чевли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber