Пробајте: Едноставна салата од авокадо и сирење од која ќе бидете сити цел ден

21 март, 20190
avokado

Ако сте љубител на авокадо, а останавте без идеја на кои се начини да го подготвите, ние ви ја претставуваме прекрасната салата која е истовремено многу здрава, вкусна и полна со здрави калории.

Состојки:

  • 150гр. крем-сирење за мачкање
  • 120гр. ситно сирење
  • 3 лажици јогурт
  • лажица мајонез
  • тегла печени пиперки
  • 2 авокада
  • 40гр. ореви
  • сол

Подготовка:

• Измешајте ги крем-сирењето, ситното сирење, јогуртот и мајонезот.

• Ситно исецкајте ги пиперките и авокадото и додадете ги во млечната мешавина. На крај додадете ги оревите и сол по вкус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber