Грда и болна реалност за зависноста од надградбата на нокти

21 март, 20190
nokti

Ако сте склони да ги грицкате вашите нокти кога ви е здодевно или кога сте нервозни, идејата за вештачки нокти може да изгледа привлечна за вас. Инаку, вашите нокти никогаш нема да имаат сопствена Instagram објава, и навистина ќе се обидете да ги сокриете на сите слики.

Ви се чини дека Amelia Perrin со своите совршени, завидливо долги канџи за кои обичен смртник може само да сонува, не може да се соочи со такви проблеми?

View this post on Instagram

#nailsdid & i feel whole again 🌍

A post shared by AMELIA PERRIN🏹 (@ameliaperrin) on

Размислете повторно, бидејќи иако ви се чини дека вашите нокти изгледаат како да припаѓаат на Jonah Hill, а не на некоја пристојна женска личност, веројатно изгледаат подобро од нејзините, после 6 години ставање вештачки нокти (без паузи меѓу нив). Amelia на Twitter објави  слика од нејзините вистински нокти откако самата ги извадила затоа што немала време да оди во салон (ако навистина мора да имате вештачки нокти, одете во салон за да ви ги извадат професионалци) и изгледат навистина болно!

Во друга објава, самата таа напиша дека е неописливо болно и дека не можела да си ја измие косата целосно од болката на плочките на ноктите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

Eskişehir Odunpazarı Escort Işıltı