PVC – хит материјал на секоја „IT“ девојка

15 јануари, 20190
it

Необичен тренд кој многумина не се осмелуваат да го испробаат

Пред неколку години се појави невообичаен тренд на ПВЦ чевли околу кои имаше поделени мислења, а минатата пролет на ред дојдоа PVC ташните кои ги гледавме насекаде, а сега изгледа како сè да е во знакот на PVC! Од балонери, фустани и здолништа до чевли и чанти, трендсетерките апсолутно го обожаваат овој необичен материјал, дури и во зимските месеци.

Иако се чини дека е наједноставниот материјал за комбинирање, всушност е многу едноставно да се направи добра комбинација на облека, бидејќи одлично функционира со базични парчиња, така што со најобична бела кошула и фармерки за момент ќе сте на повисоко ниво со ПВЦ балонер или високи чизми.

Во продолжение ви откриваме на кои начини ги комбинираат трендсетерките.

View this post on Instagram

Found the 🚌 bus

A post shared by Hanna Stefansson (@hannastefansson) on

View this post on Instagram

Your eggs are served 🍳🍳

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

View this post on Instagram

Squirrel girl 🐿

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber