Ретро и секси: Знаеме каква блуза ќе биде омилена во текот на пролет/лето 2019.

5 март, 20190
блуза

Трендсетерките веќе промовираа еден модел на блуза на нивните Instagram профили и со сигурност знаеме дека ќе се носи во пролетните и летни месеци.

Се чини дека и пролетта и летото ќе ги посветиме на парчињата од деведесеттите години.

Нашите омилени трендсетерки веќе се подготвени за потоплите денови, а фотографиите на Instagram покажаа дека ова лето ќе се носат секси блузи кои се врзуваат околу вратот.

View this post on Instagram

Dripping in velvet🍯

A post shared by H A R M U R (@harmurgirls) on

Оваа блуза и сатенско здолниште се идеални за вечерна комбинација, а ако ја искомбинирате со фармерки, ќе добиете одличен дневен аутфит.

View this post on Instagram

Simply red. 📸 @oliveanderson

A post shared by Alexa Chung (@alexachung) on

Инаку, исто така многу популарни се и комбинезоните на кои горниот дел потсетува на овие блузи, што би можело да ви биде идеален избор за следното вечерно излегување.

View this post on Instagram

My kind of safari 🦖

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber