Розев карневал: Ријана не го заборава родниот Барбадос

26 август, 20190
riri

И покрај тоа што изминатата година живее во Лондон, со честите посети на Њујорк и Лос Анџелес, поп-пејачката Ријана (31) не го заборава родниот Барбадос.

И овој август учествуваше на карневалот Crop Over како почесен гостин.

Наместо бикини што ги носеше претходните години, ова лето ги изненади своите сонародници со коктел фустан со украси со розеви пердуви.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber