Се пријави на рехабилитација!

18 јануари, 20190
mmmm

View this post on Instagram

feelin peachy

A post shared by PK (@parisjackson) on

Ќерката на починатиот пејач повторно има проблеми со менталното здравје.

Ќерката на починатиот пејач Мајкл Џексон, Парис Џексон (20), наводно, се пријавила на рехабилитација по неколкугодишните борби во менталното здравје.

„Париз одлучи дека и е потребно време да си дојде при себе и  да ги стави на прво место нејзиното физичко и ментално здравје. Таа се пријави во центарот за рехабилитација за ефикасно спроведување на нејзиниот план за закрепнување“, рече неименуван извор за “ЕТ” .

Во 2017. година, таа призна, дека се обидела да се убие кога имала само 15 години поради анксиозност и депресија.

„Се мразев себеси и имав ниска самодоверба. Мислев дека не можам да направам ништо како што треба и дека не вредев доволно за да живеам“, рече Париз во интервју за “Rolling Stone” магазинот, каде што призна дека правела работи кои децата на нејзина возраст не би требало да ги прават, како и дека живеела опкружена со „постари луѓе кои правеле многу луди работи“.

Во таа пригода, таа исто така истакна дека нејзиниот татко бил убиен, а подоцна ги полнеше и насловните страници на таблоидите поради врската со моделот и актерка Кара Делевињ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber