Се враќа русокосата од Харвард!

7 јуни, 20190
b

Актерката Reese Witherson, пред точно една година, на своите прфили на соцјалните мрежи сподели видео со кое на нејзините обожаватели им даде до знаење дека се во тек подготовките за третото продолжение на легендарната комедија Legally Blonde , а набрзо се огласи и нејзиниот колега Luke Wilson, кој рече дека би сакал да учествува во снимањето на третото продолжение. Reese, на неодамнешната премиера на втората сезнона на серијата Big Little Lies рече дека сценариото за новата русокоса од Харвард е подготвено, а сега добивме официјална потврда дека филмот наскоро ќе почне да снима! Филмот собра искусен тим на сценаристи и продуценти кои работеа на првите два филма, но сè уште не е познато кој ќе биде во улогата на режисер.

Навистина едвај чекаме да ги видиме новите авантури на харизматичната Elle Woods кои во кино салите пристигнуваат на 14-ти февруари следната година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber