Совршени локни со помош на трака за коса

27 март, 20190
wave

Сигурни сме дека веќе сте уморни од борбата со сува и оштетена коса, бидејќи редовно користите фигаро или пегла за коса. Затоа ние ќе ве израдуваме и ќе ви покажеме како на едноставен начин да направите бујни локни без да ја оштетите косата. Пробајте го овој трик со трака за коса и сите ќе бидат воодушевени од резултатот, а најмногу вие. Најдобро од сè е тоа што е толку едноставно: извиткајте ја косата, легнете да спиете и наутро ќе имате совршена коса.

Потребно ви е:

  • Поцврста трака за коса
  • четка за коса
  • околу осум часа (а ако сакате благо брановидна коса, тогаш ќе биде и побрзо)
  • лак за коса или гел

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber