Модерен маникир кој едвај чекаме да го пробаме

27 март, 20190
nokti

Секоја сезона сме сведоци на некое ново поместување на границите за маникирот, почнувајќи од материјалите кои се користат за декорирање и стилизирање на ноктите, преку бои, до модели кои привлекуваат се повеќе и повеќе внимание.

Пикасо маникир

Овој маникир како микро-тренд почна да се појавува минатата сезона, а оваа пролет има своја кулминација, па едвај чекаме да го пробаме. Пикасо маникирот е инспириран од култните дела на овој познат уметник и без оглед на тоа како се направени посебните мотиви на лицето, со тенка четка и малку апстрактни потези во црна или црвена боја, сепак можеме да ги класифицираме во доменот на модерен минимализам. Малку повеќе инспирација за маникирот во стилот на Пабло Пикасо, ви  нудиме во продолжение.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber