Статистика на висока потпетица!

17 јули, 20190
Capture1

Колку често купувате чевли? Колку пари крие вашата облека? И зошто на толку многу жени високите потпетици им се главниот порок?

Чевлите со високи потпетици се нешто на што малку жени можат да му одолеат. Иако тие често се неудобни, а понекогаш и болни, сепак сме подготвени да вложиме малку богатство за нив. Ова се најинтересните статистики!

  1. Поради носење на омилените чевли, 86% од жените редовно страдаат, а повеќе од половина би трпеле болка поради чевлите во кои изгледаат добро.
  2. 47% од жените секој месец купуваат нов пар чевли.
  3. 44% од жените сметаат дека парите инвестирани во купување на чевли се исплатливи бидејќи се чувствуваат попривлечни во високи потпетици.
  4. Кога станува збор за висината на потпетицата, секоја десетта жена се држи до слоганот „ колку повисока, толку подобра“.
  5. 27% од жените признаа дека имаат колекција на чевли, повеќе од 50 пара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber