Трагедија во Лос Анџелес: Познатиот рапер е убиен во криминална пресметка!

1 април, 20190
k

Американскиот рапер Nipsey Hussle (33), роден како Ermias Asghedom, е убиен во Лос Анџелес, пренесуваат американските медиуми.

Раперот е застрелан во неделата вечер, недалеку од седиштето на неговата компанија Мarathon Store, а покрај него се ранети уште две лица.

https://twitter.com/trellsdaughter/status/1112491905655472129?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1112491905655472129&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.blic.rs%2Fvesti%2Fsvet%2Fdetalji-ubistva-poznatog-repera-napadac-je-ispalio-sest-metaka-i-pobegao-poslednji%2Fn75423p

Полицијата им соопшти на медиумите дека се трага по маж во дваесеттите години, за кој се сомнева дека му се приближил на  Nipsey и го употребил оружјето, а потоа избегал во автомобил управуван од неидентификувана жена.

Интересно е дека неколку часа пред нападот во кој е убиен, Nipsey на Twitter напиша: „Да имаш силни непријатели е благослов“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber