Уметност и мода: Louis Vuitton во боите на виножитото

22 јули, 20190
lv

Alex Israel, триесет и седум годишниот уметник од Лос Анџелес, започна соработка со луксузниот бренд Louis Vuitton. Ова не е прв пат тој да соработува со француската модна куќа, оваа година создаде унисекс парфем со неговиот потпис.

Тој сега направи кожна ташна во боите на виножито и ја нарече Capucines, по улицата во Париз, каде што е отворена првата продавница на Louis Vuitton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber