Ваков хонорар не се одбива: Мадона ќе настапи на Евровизија?

3 април, 20190
madona

Култната поп-пејачка Мадона ќе настапи на Евровизија во Израел за еден милион долари, а овој хонорар, наводно, ќе го плати милијардерот Силван Адамс.

Тој се одлучи на овој чекор по преговорите со израелската телевизиска корпорација, која сму предложи да биде партнер на конкурсот, пишува sputniknews.com.

Во 2015. година, Мадона беше прогласена за најкомерцијализирана пејачка, а нејзиното име е запишано во книгата на Гинисовите рекорди.

Евровизија 2019. ќе се одржи во Тел Авив од 14-ти до 18-ти мај. Во тек се подготовките за програмата и се прави списокот на ѕвездите кои ќе гостуваат. Како една од водителките на фестивалот, се споменува израелската актерка Гал Гадот, позната по филмот „Wonder Woman“.

View this post on Instagram

Thank you @mario_sorrenti & @revlon ❤️

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber