Vintage фризури кои оваа сезона се враќаат во мода

4 февруари, 20190
vintage

Светските познати фризери инспирацијата ја пронајдоа во легендарните фризури на Sophie Loren и други икони.

Иако зимата за многумина знае да биде период на хибернација, што се однесува до косата, зошто да не ја дочекате пролетта со сосема нов изглед? Ретро фризурите се враќаат во голем стил и многу ѕвезди ги копираат стиловите кои ги гледавме во 60-тите и 70-тите години.

Луди седумдесети

‘Најхрабриот и најисплатлив додаток за коса кој можете да го носите оваа пролет е природното цвеќе! Не мислиме на цветната круна која што можевте да ја видите на Coachelli околу 2013. година, туку за Drew Barrymore околу 1997. година “, објаснува фризерот Hawkins.

Топли тонови

Прифатете ги топлите тонови. Со години, клиентите на Hawkins додаваа ледени и пепеласти тонови на косата, но во изминатите неколку месеци дојде до ненадејна промена. „Темно русата коса и кафеавата коса се појавуваат насекаде“, вели Hawkins.

Кратки фризури од 60 – те

Доколку косата ја третирате со хемикалии веќе неколку години, време е за нов почеток. „Ѕвездите како Michelle Williams и Kristen Stewart веќе докажаа дека кратка коса може да биде разновидна, забавна и секси!“, Објаснува Hawkins. „Но, се разбира, замолете го фризерот да ве посоветува која фризура најмногу ќе му одговара на вашето лице“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber